O firme


Naša prevádzka spočíva v princípe ,,take away” čiže zober a ideš.

Priamo v bistre sa najedia 4 ľudia pri barovom pulte, v príjemnom prostredí. U nás nakupujete sortiment bez obalu (obilniny, strukoviny, orechy, sušené ovocie aj cestoviny) a teda si navážite koľko potrebujete, to čo si vyberiete do - od nás recyklovateľného papierového sáčku, alebo si prinesiete svoj vlastný obal. Máme možnosť širokého výberu, naberáme si toľko, koľko naozaj potrebujeme, a hlavne tým spolu chránime našu matku zem.

Jedine u nás si viete vybrať z mnohých rozmanitých tradičných ekologicky pestovaných obilnín, teda obilnín bez zásahu súčasného priemyselného trendu, ktorý v záujme predĺženia doby spotreby aj na 2 roky, odstraňuje zo zrna klíčky a tým ich zbavuje toho najpodstatnejšieho enzymatického základu, veľmi prospešného pre naše telo. Bez klíčkov je zrno čistý sacharid, pre ľudský organizmus porovnateľný s rafinovaným cukrom.


Okrem rozmanitého výberu z naozaj hodnotného sortimentu si viete zrno aj samy čerstvo a jednoducho zomlieť na mlyne s mlynskými kameňmi bez vysokého prehriatia (čo sa deje pri priemyselnom mletí čím sa ešte viac priemyselná múka degraduje) a tým využívať tú najzdravšiu a najčerstvejšiu múku akú si viete predstaviť a okrem obilnín si viete pripraviť aj múku zo strukovín alebo orechov... Trvá to len pár minút a vaše zdravie a chuť naberá odrazu úplne iný, nový rozmer... .